Afghanistan: Organic Rozen in plaats van opium

Gepost door: admin in Organic RozenNatuurlijke Cosmetica on  

Het Duitse agentschap “Deutsche Welthungerhilfe” heeft " georganiseerd het project “Rozen voor Nangarhar" in de provincie Nangarhar met zijn hoofdstad Jalalabad in Oost-Afghanistan sinds 2004. Het project maakt deel uit van het door de EU gefinancierde project " Alternatieve Livelihoods" voor de ontwikkeling van alternatieve middelen van inkomen voor de landelijke bevolking.


natuurlijke cosmetica rosa mosqueta

De doelstelling van dit project is de landbouwers in de provincie een alternatief aan de constant uitbreidende cultuur van opium aan te bieden. De gekweekte Damask rozen worden gebruikt om de waardevolle roze olie te verkrijgen. Ongeveer 300 landbouwfamilies kweken momenteel rozen op een stuk van hun land. Totaal worden nu 42 hectaren gebruikt voor rozen en meer groeiende gebieden worden gepland. Één hectare kan ongeveer 4.000 tot 5.000 kg bloemen produceren, wat genoeg is om één liter roze olie te maken.

De eerste groeiende gebieden en alle producten die uit hen worden verkregen zijn verklaard aan de Organic Regulation van de EU sinds de lente van 2007. (Bron: Bio-markt.info)